Czy legowisko dla psiaka staje się wskazane dla Twojego psiaka

Sportowe szelki dla pieska

Z czworonogiem potrafimy uprawiać różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to wówczas być od razu specjalistyczny wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka zawierają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla czworonoga stworzone są tak, by umożliwić pieskowi komfort podczas treningu.
Do mniej męczących sportów można stosować szelek dla psa zaprzęgowych, ale mądrze jest używać specjalne szelki poświęcone do latania z psem lub przejażdżki na rowerze.
zamów najlepsze psie legowiska zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer konstruuje oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to szelki super dobrane do budowy psiaka, zapewniają ochronę szyi i pleców. Nie przesuwają się w czasie ruchu oraz nie wywołują otarć. Szelki dla psa Line mogą być użytkowane zarówno na co dzień, zwłaszcza do długich spacerów. Są to wówczas szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla pieska to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to wówczas zespolenie tradycyjnych szelek rodzaju guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka też doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, tymczasem można trenować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze dobrać do wymiarów psiaka, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają jednakowo siłę, z którą psiak szarpie, zezwalając mu na lekką i także skuteczną pracę plus łatwość manewrów. Szelki dla psa Speed są wygodne i dodatkowo elastyczne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, służy do przypinania psiaka na spacer, pozostałe do zaczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze czy dalekiej wędrówki.

Marka Sali tworzy też specyficzne szelki dla czworonoga „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z pieskiem. Przeznaczone są dla psiaków, które zbyt szybko nie ciągną i także właściwie reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla czworonoga sportowe to wówczas także Front Range marki RUFFWEAR. Są to też uniwersalne szelki, można montować je pieskowi na ciągłe spacery, oraz także używać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i dodatkowo komfortowe, ich korzyścią jest też natychmiastowe i dodatkowo lekkie zakładanie i dodatkowo ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli pragniemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy kupić dla niego prawidłowe, wygodne i dodatkowo dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.