Drapaki dla kota – właściwości i zalety

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to jego normalny nawyk i podświadomy sposób na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Gdy Twój kotek posiada skłonność do drapania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i meble, rozwiązaniem może stanowić dostosowany do jego potrzeb drapak.
Dane modele różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a wybór jest naprawdę duży. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są szczegółowe reguły wybierania tegoż typu dodatków także w jaki sposób dokonać prawidłowego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Kot skrobiąc pazurki poświęca do tego ogromną część własnej siły, i cielsko zgina w duży łuk. Takie przyzwyczajenie wywołuje, że drapak dla kota musi być przede wszelkim stały, tak by nie zagroził swemu kotu. Znakomitym podejściem są np. elementy przywiązane do ściany, jakie tolerują duży wpływ i dodatkowo stanowią idealną ofertę, choćby dla dużych kotów. Wybierając drapak obejrzyj, czy jest podparty na mocnej podwalinie dodatkowo czy strona spodnia prawidłowo przywiera do ziemi.
Dokonując wyboru przyjmij pod uwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej wagi kotów dedykowany jest ten przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tym potężniejszy nacisk wywrze podczas skrobania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być doprawdy spory.

Dobrana wielkość

Niezależnie od tegoż, albo zakupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj aby dopasować jego kształty do gabarytów Twojego kotka. Wielkość powinna być dostosowana do wielkości kota, tak żeby mógł on rozprostować łapki i także wyciągnąć ciałko. Kotki rasy dużej pragną fachowych, wielgachnych akcesoriów, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zadowoli się znanym artykułem; możemy również zakupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Marka oraz użyte materiały

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być zbudowany spośród znakomitej klasy materiałów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który pięknie toleruje styk z kocimi pazurami. Taki zbiór obicia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli drapaków w różnorodnej formie. Owe najzwyczajniejsze to deska otulona specyficznym sznurkiem, najbardziej wyszukane zbudowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują również drapaki, stworzone tak, by wykonywać równolegle
funkcję łóżka i które obite są wytrzymałą, lecz przyjemną gąbką.
wejdź tu https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html i zamów koci drapak

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być także śliczny, jak również prosty. Taki przedmiot może być dekoracją pomieszczenia oraz wyjątkowym placem rozrywek dla naszego pupila. Najbardziej powiększone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są również legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do gier. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeżeli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki symultanicznie, a chociażby używać drapak do wspólnych zabaw.
Szeroki wybór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, że każdy posiadacz kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego wymagania i stworzy radość kotka.