Kupuj silikonowy żwirek dla swojego kotka. Dlaczego warto go pozyskać?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotów to konieczne wyposażenie kuwety. Są różne typy żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich przydaje się także do kuwety odkrytej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kotka posiada taki feler, iż niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsypywaniu nieopodal kuwety plus rozsiewaniu po pomieszczeniu przez pupila.
kup żwirek silikonowy w sklepie zoologicznym

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piasek. Tymczasem na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kotów, o wiele bezpieczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają typowy piach. Są konieczne dla pupilów, które często idą na zewnątrz i dodatkowo uwielbiają ryć w ziemi. Takie koty muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Jednak taki żwirek dla kota wybitnie łatwo zaczyna nieestetycznie pachnieć, ponieważ niestety nie ma możliwości odseparowania żwirku skażonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy postać małych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Jednakże ów większy i dodatkowo cięższy jest niewiele skuteczny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryłka, jaką można szybko wyrzucić z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Dobór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, doskonałe żwirki dla kotka bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odchody na bieżąco, zaś wszystek żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest niewiarygodnie wydajny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, by woda z moczu lekko wyparowała. Szczególnie popularne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy także drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek bezbłędnie zobojętnia zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe absorbery zapachu i neutralizatory, jakie wolno włączać w niewielkiej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają jeszcze zalety odkażające.