Najwartościowsze wyposażenie dla kota, które koniecznie musisz mieć!

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Z pewnością każdy choć raz zauważył kotka który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu notorycznie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, i chociażby dywan. Reagujemy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród oczywistych czynności, jaką musi robić każdy młody kot. Natomiast nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie szponów, bo pazury każdy kot ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze poinformowania, iż to jego teren. Jeśli kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, że coś go trapi Drapak dla kota postawiony w domu umożliwi zachować przed zniszczeniem nasze fotele.
zakup zabawki dla swojego kota z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dostarczają naszym pupilom komfort, są nadzwyczaj potrzebne szczególnie kotom będącym cięgiem w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, a na szczególnie rozbudowanych drapakach ma możliwość do nadzwyczaj trudnych uciech. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uratować przed zadrapaniem fotele albo wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Przeważnie pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają właściciele, dlatego ofiarą może ulec kanapa w salonie. Kotki przepadają również znaczyć swoje miejsce obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne stworzenie, na przykład innego kotka.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najidealniejsze, położone w nieodpowiednim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest wytrwały na uszkodzenia a może służyć pupilowi jak użyteczne pole do drzemki. Jest to najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego słupa, postawionego na podstawce pionowo lub ukośnie, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są szczególnie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce albo być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki wodoodporne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest bardzo obszerna, mają one najróżnorodniejsze wymiary, mają różnorodne funkcje oraz akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem tudzież upodobaniami pupila. Gdy pupil lubi więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest żywy i dodatkowo kocha skakać, pewnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie